Premiera albumu "Utwory rapowane których można słuchać w domu w aucie albo w jakimś innym miejscu" i teledysku "Barbarzyńcy w ogrodach snów"

Dziś oficjalna premiera albumu “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” na półkach dobrych sklepów muzycznych i w platformach streamingowych.

Od dwóch tygodni album w rękach preorderowiczów. Dziękujemy za zakup i publikujemy kolejny teledysk promujący album - "Barbarzyńcy w ogrodach snów".

"Na Orlej Perci myślę o śmierci

Myślę o życiu, które trwa

Halny znów smęci, mąci w pamięci

Trzy baśni ćwierci, pusty bar

Kulę się w kącie, krzyż na Giewoncie

Samotnie sterczy pośród skał

Kule na froncie, krocie na koncie

A po Krupówkach hula wiatr..."

W dobie, gdy rap stał się łatwo przyswajalnym produktem masowym, DGE wraca do korzeni. “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” to dwudziesta pierwsza płyta w dyskografii DZIADZIORA bezlitośnie diagnozująca społeczne problemy XXI wieku. To powrót do tradycji publicystycznego rapu, protest songu i zaangażowanych korzeni HIP-HOP’u. Wszystko to jak zwykle podane w wyśrubowanej formie technicznej. Celne spostrzeżenia, chropowata technika, zimny flow. “Utwory rapowane…” to ponad godzina bezkompromisowego rapu. Za produkcję płyty odpowiadają Magiera, The Returners, Lex Caesar, Ceha, Świerzba, James Wantana.

Słuchaj albumu w serwisach streamingowych

Tekst utworu

Zobacz teledysk