donGURALesko interpretuje Leszka Kołakowskiego - "Wojny Lemurów" [teledysk]

Uniwersalne przesłanie bajki prof. Leszka Kołakowskiego, tym razem w rapowej odsłonie w wykonaniu donGURALesko, na bicie Cehy.

Choć w zamyśle chodziło raczej o widmo nacjonalizmu, w dobie głębokich podziałów społecznych lemurami mogą być różnoracy "anty", czyli wszyscy zwolennicy racji "najmojszych". Witamy w Lemurii.

W dobie, gdy rap stał się łatwo przyswajalnym produktem masowym, DGE wraca do korzeni. “Utwory rapowane, których można słuchać w domu, w aucie, albo w jakimś innym miejscu” to dwudziesta pierwsza płyta w dyskografii DZIADZIORA bezlitośnie diagnozująca społeczne problemy XXI wieku. To powrót do tradycji publicystycznego rapu, protest songu i zaangażowanych korzeni HIP-HOP’u. Wszystko to jak zwykle podane w wyśrubowanej formie technicznej. Celne spostrzeżenia, chropowata technika, zimny flow. “Utwory rapowane…” to ponad godzina bezkompromisowego rapu. Za produkcję płyty odpowiadają Magiera, The Returners, Lex Caesar, Ceha, Świerzba, James Wantana.

Obejrzyj teledysk

Dla tych którzy mogli przegapić, przypominamy że w ostatnich dniach na DziadziorTV wleciały także remixy z mixtape "OLDSCHOOL & NEWSCHOOL SZPADYMIX BY DJ Soina" (internetowa premiera całości w ten czwartek!)

Sprawdź remixy tutaj!